Birlikte Çalışabileceğimiz Bir Projeniz Mi Var?

Teklif Al

Ekipman ve İmalat

Atıksu niteliğine bağlı olarak, ekonomik arıtım için gerekli birçok ekipman özel tasarım olarak kendi atölyemizde imal edilmektedir. Atölyemizde; paslanmaz, siyah çelik, polipropilen (PP) ve pleksiglas malzemeleri işleyerek gerekli üretimi gerçekleştirmekteyiz. Atıksu arıtma tesislerinin diğer ekipmanlarının tedarik edilmesi sonrası mekanik montajı yapılmaktadır.

Üniversitelerin laboratuvarlarının ihtiyacı olan; öğrenci ve akademisyenlerin ar-ge projeleri için özel tasarım cihazların tasarımı ve imalatı gerçekleştirilmektedir.

DEÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Laboratuvar Ekipman  İmalatı

Atasu Mühendislik bünyesinde bulunan imalat atölyesinde, istenilen özelliklerde Çevre Mühendisliği Bölümlerindeki uygulama laboratuvarları için deney düzenekleri hazırlamaktadır.

Deney Düzenekleri

Çökeltim Deney Düzeneği

Filtrasyon Deney Düzeneği

Filtrasyon deney düzeneğinde amaç, kum filtresi içerisinde gerçekleşen filtreleme prosesini ve geri yıkama işlemlerini görebilmektir. Bu amaçla pleksiglas bir boru içerisine değişik çaplarda filtre kumu konulmuştur.

Vana sistemi yardımıyla terfi hattı, geri yıkama hattı ve boşaltım hattı istenilen şekilde kontrol edilebilmektedir.

Manometre düzeneğindeki her boru, filtrasyon borusunda farklı bir seviyeye bağlıdır. Böylece işlem esnasında veya sonrasında borudaki basınç farkları görülebilmektedir.

Havalandırma Havuzu Deney Düzenekleri

Havalandırma Havuzu deney düzeneği;

1)Blower,

2)Karıştırıcı düzenek,

3)Hava debimetresi,

4)Oksijen metre,

5)Difüzörler,

ekipmanlarından oluşmaktadır.

Difüzörlerin çalışma prensiplerinin ayırt edilebilmesi için pleyt, disk ve boru tipi olmak üzere 3 tip difüzör kullanılmıştır.

Pano üzerindeki Hava Debisi gösterge panelinden blowerdan çıkan havanın hızı ve debisi okunabilmektedir. Ayrıca düzeneğin içinde bulunan oksijen probuna bağlı çalışan oksijen metre de sistemdeki çözünmüş oksijen miktarını göstermektedir.

Bio Disk Sistemi Deney Düzenekleri

Bio-disk deney düzeneği; biyolojik prosesler uygulama laboratuvarı vb. kullanımına uygun dizayn edilmektedir. Küçük ölçekli imal edilen düzenek, paslanmaz taşıyıcı sehpa üzerinde haznesi, redüktörü ile birlikte kompakt bir görünüme sahiptir. Bağlı büyümenin görülebilmesi için hazne ve diskler pleksiglas malzemeden imal edilmektedir. Ayrıca tutunma yüzey alanını artırmak amacıyla disklerden bazılarının pürüzlülüğü arttırılabilmektedir.

Akışkan Yataklı Reaktör Deney Düzeneği

Akışkan Yataklı Reaktör deney düzeneği; Çevre Mühendisliği bölümleri uygulama laboratuvarında kullanımına uygun, kompakt ve şeffaf bir dizayna sahiptir.

Küçük ölçekli havalandırma sistemi bulunan düzenekte, istenildiğinde farklı seviyelerden numune alınabilmesi için, numune muslukları mevcuttur.

Kolon Reaktör ve Kesikli Beslemeli Reaktör Deney Düzeneği

Akışkan Yataklı Reaktör deney düzeneği; Çevre Mühendisliği bölümleri uygulama laboratuvarında kullanımına uygun, kompakt ve şeffaf bir dizayna sahiptir.

Küçük ölçekli havalandırma sistemi bulunan düzenekte, istenildiğinde farklı seviyelerden numune alınabilmesi için, numune muslukları mevcuttur.

Aktif Çamur Sistemi Deney Düzeneği

Filtre Pres

Filtre pres, katı-sıvı ayrıştırma için etkili bir filtreleme yöntemidir. Çamurun içerdiği su miktarını azaltmak amacıyla kullanılmaktadır.

BASİT ÖNLEM TESİSİ – YAĞ TUTUCU

Yağ tutucu veya yağ ayırma sistemi olarak da tanımlanabilen Basit Önlem Tesisleri, ekonomik, basit ve verimli sistemlerdir. İşletme veya yapıların lavabolardan kaynaklı pis su tesisatında sıvı atıkların ihtiva ettiği katı -sıvı yağların ve katı partiküllerin bina tesisat yapısına, kanalizasyon borularına zarar vermesini önlemek ve merkezi arıtma tesisinin kirlilik yükünü düşürmek amacı ile yapılan sistemlerdir. Basit Önlem Tesisleri, restoranlar, yemek fabrikaları, pastahaneler, fastfood, cafe, v.b. işletmeler için çözüm oluşturmaktadır.

ATASU MÜHENDİSLİK olarak polipropilen malzemeden Basit Önlem Tesisleri imal etmekteyiz. “Basit Önlem Tesisi Sipariş Formu“ nu doldurarak bize ulaşabilsiniz.

Atıksu Önlem Tesisleri

Atıksu Önlem Tesisleri, işletmelerden kaynaklanan proses atıksularının kanala deşarjı öncesinde kanal deşarj standartlarını sağlamaya yönelik yapılan sistematik tesislerdir. İşletmeye ait proses atık suyunun incelenmesi sonrasında atıksuyun kanal deşarj standartları doğrultusunda arıtılması için uygun arıtma teknikleri seçilerek en foksiyonel ve ekonomik şekilde tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Atasu Mühendislik olarak atıksu önlem tesislerinin projelendirme, tedarik, imalat, montaj, devreye alma işlerini yürütmekteyiz.

Alternatif Arıtma Yöntemleri

Referanslar

Get A Quote Today

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas.

  ADINIZ *
  SOYADINIZ *
  EMAIL *
  TELEFON

  KONU

  NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?